Seat Leon CUPRA

Leon CUPRA

Na první pohled vás potěší skvěle aerodynamický a moderní exteriér. Vybrat si můžete se sedmi barev karoserie. Uvnitř máte na výběr luxusní Alcantaru, nebo kůži na anatomická sedadla, obojí v černé barvě, která je ztělesněním výkonu a elegance. Pocit výjimečnosti vám poskytnou chromované pedály, hliníkové prahové lišty či elektricky ovládané střešní okno a sedačky. A celkový dojem dostatečně podtrhnou sportovní a elegantní kola z lehkých slitin.

SEAT_Leon_CUPRA-prostor.jpg

Jde o funkčnost

Pokud ovšem mluvíme o skutečném designu, pak platí, že nejde zdaleka jen o vzhled. Jeho velmi důležitou součástí je také funkčnost. Potvrzením toho je SEAT CUPRA Leon. Přesvědčíte se o tom sami, jakmile se podíváte do zavazadlového prostoru. Jste vášnivým cyklistou a bez svého kola nedáte ani ránu? Pro tenhle vůz to není žádný problém. Až 1470 litrů prostoru pro zavazadla ukáže své možnosti.   

SEAT_Leon_CUPRA-digitalni-kokpit.jpg

Digitální kokpit

SEAT CUPRA Leon je doslova nabitý moderními technologiemi. Nabídne vám čtyři jízdní režimy – od klidného Comfort až po dravý režim Cupra. K navigačnímu systému můžete připojit dva chytré telefony najednou. Digitální displej s vysokým rozlišením zobrazuje veškeré provozní údaje přímo před vámi. Můžete mimo jiné sledovat i teplotu motorového oleje, plnicí tlak a hodnoty zrychlení. V neposlední řadě kamera na zádi, propojená s displejem navigačního systému, minimalizuje oblasti slepého úhlu.

SEAT_Leon_CUPRA-jizda.jpg

Jízda je zážitek

Jízdu s Leonem CUPRA si opravdu užijete. Když například zapnete sportovní mód ESP, vůz najednou s naprostou jistotou vykrouží jakýkoliv oblouk. Když vychytáte správnou nájezdovou rychlost, kterou ještě pohon předních kol zvládne, je grip CUPRY neskutečný. Auto je mimořádně obratné i v utažených zatáčkách a na povel volantu reaguje okamžitě. Vynikající jsou také brzdy. Skvělá Bremba s děrovanými kotouči nevadnou ani při ostřejším zacházení, třeba na okruhu.