Yamaha MT-10 Tourer Edition

MT-10 Tourer Edition

Vzali jsme nejvýkonnější stroj kategorie Hyper Naked, jaký jsme kdy vyrobili, a přidali celou řadu speciálně vyvinutého příslušenství, se kterým dostáváte do rukou možnost vydat se při každé vyjížďce až na hranice možností. Stejně jako přelomový model MT-10 i MT-10 Tourer Edition disponuje výkonem nabitým točivým momentem a schopnostmi přesného vedení stopy v zatáčkách. Jeho lehké boční kufry poskytují funkčnost, která vyhoví vašemu životnímu stylu – podpora GPS vám pak usnadní instalaci satelitní navigace. Díky vysokému štítu, pohodlnému sedlu a chráničům kloubů je tento naháč s krátkým rozvorem a motorem o objemu 998 ccm dokonale připraven dojet do cíle jakékoli cesty.
MT-10 Tourer Edition. Protože cesta je cíl. 

TU_1.jpg

Technologie elektronického řízení

K zajištění maximální možné kontroly je model MT-10 Tourer Edition vybaven procesorem řízenou škrticí klapkou Yamaha (YCC-T) a snadno nastavitelným tempomatem, který je funkční při rychlostech nad 50 km/h. Pro přizpůsobení různým podmínkám nabízí systém D-MODE tři provozní režimy motoru 12V DC zásuvka umožňuje připojení různého příslušenství.

TU_2.jpg

Čtyřválec „CP4“ s křížovým klikovým hřídelem

Čtyřválec odvozený z řadového kapalinou chlazeného motoru o objemu 998 ccm modelu YZF-R1 je opatřen systémem sání, výfuku a palivovým systémem, které přispívají k jeho vysokému výkonu v nízkých a středních otáčkách. Díky nepravidelnému intervalu zapalování 270° - 180° - 90°- 180° poskytuje tento vzrušující motor s křížovým klikovým hřídelem lineární točivý moment s okamžitou odezvou a přesným dávkováním.

TU_3.jpg

Radiální brzdové třmeny se systémem ABS ve standardní výbavě

Model MT-10 SP Tourer Edition je předurčen vynikat ve všech oblastech, včetně brzdného výkonu. Přední dvojité plovoucí brzdové kotouče o průměru 320 mm jsou opatřeny radiálně upevněnými protilehlými čtyřpístkovými třmeny, které zajišťují neuvěřitelně silný brzdný účinek s přesným dávkováním konečky prstů, zadní kotouč o průměru 220 mm pak poskytuje silnou odezvu. Systém ABS je součástí standardní výbavy

TU_4.jpg

Vybavení na cesty zajišťuje komfort a funkčnost

Pokud se potřebujete dostat do cíle rychle, tento motocykl je pro vás jako stvořený! Vysoký štít, pohodlné sedlo a chrániče kloubů vám dávají možnost jezdit na delší vzdálenosti, aniž byste pocítili únavu. Boční kufry posouvají funkčnost tohoto radikálního stroje kategorie Hyper Naked na ještě vyšší úroveň a podpora systémů GPS je připravena pro volitelnou satelitní navigaci TomTom.

TU_5.jpg

Plně nastavitelné přední a zadní odpružení

Odpružení, které vychází z modelu YZF-R1, sestává z 43mm plně nastavitelné zapouzdřené přední vidlice a zadního odpružení Monocross s kloubovým závěsem. Patří mezi nejmodernější konstrukční řešení v kategorii litrových naháčů. Toto odpružení se závodními parametry a nastavením speciálně vytvořeným pro tento model zajišťuje vynikající ovladatelnost, dokonalou zpětnou vazbu i jízdní komfort.

TU_9.jpg

Systém kontroly trakce (TCS), QSS, asistenční kluzná spojka A&S

Systém kontroly trakce (TCS) disponuje u modelu MT-10 Tourer Edition třemi úrovněmi, aby bylo zajištěno dokonalé držení na silnici v nejrůznějších podmínkách. Systém rychlého řazení (QSS) umožňuje řadit nahoru pod plným plynem bez spojky. Kompaktní asistenční anti-hoppingová kluzná spojka (A&S) pak poskytuje dokonalou ovladatelnost při zrychlování a zpomalování.

Dostupné v těchto barvách

barva_1
barva_2
barva_3

Motor

Typ motoru4taktní, kapalinou chlazený, DOHC, 4ventilový
Zdvihový objem998 cm³
Maximální výkon118.0kW (160.4PS) @ 11500 rpm
Typ spojkymokrá, vícelamelová
Převodovkastálý záběr, 6rychlostní

Rám

Rámhliníkový, Deltabox
Systém předního odpruženíTeleskopické vidlice, Ø43mm
Systém zadního odpruženíkyvná vidlice, (kloubové odpružení)
Přední brzdaHydraulická s dvojitým kotoučem, Ø320 mm
Zadní brzdaHydraulická jednokotoučová, Ø220 mm

Rozměry

Celková délka2095 mm
Celková šířka800 mm
Celková výška1110 mm
Výška sedla825 mm
Rozvor kol1400 mm
Minimální světlá výška130 mm
Kapacita palivové nádrže17 l
Kapacita olejové nádrže3,9 l

 

Pro více informací nás kontaktujte:

Martin Blažek

Martin Blažek

vedoucí Motocentrum

martin.blazek@motocentrum-barth.cz778 716 198
Lucie Pulkrábková

Lucie Pulkrábková

prodejce motocyklů

lucie.pulkrabkova@motocentrum-barth.cz770 180 641

Fotogalerie

galerie_1
galerie_2
galerie_3
galerie_4
galerie_5
galerie_6

Další materiály ke stažení