Rumunsko na jedné stopě | BARTH GO

Do Rumunska na jedné stopě - 1. část Slovensko

Barth

Přemýšlíš nad cestou do Rumunska a sháníš tipy, kde se zastavit? Náš zaměstnanec Korty se rozhodl se svojí partou kámošů objevovat krásy této země. Vypůjčil si mašinu Yamaha z naší Motopůjčovny BARTH, a vyrazili do krásného Rumunska za dobrodružstvím.

Korty pečlivě sestavil deník, kde nejen, že líčí, co zažili, ale taky má spoustu tipů na místní skvosty, restaurace, a hotely, kde se můžeš na tvém roadtripu zastavit i ty.

1. část Slovensko

Jako každý rok, tak i tentokrát jsme se s chlapama rozhodli prozkoumat po jedné stopě nějakou zahraniční destinaci. Naše volba tentokrát padla na dlouho odkládané Rumunsko. Byli jsme zvědaví, zda nás tento evropský stát dokáže stejně nebo dokonce více nadchnout jako loňský Balkán.

Členové mého motogangu totiž neustále hledají nové výzvy a dobrodružství na dvou kolech. A co by mohlo být lepšího než se vydat na cestu do země s bohatou historií, úchvatnou krajinou a pohostinnými obyvateli? Byť jsme zpočátku váhali, zda volba Rumunska byla tou správnou, brzy jsme zjistili, že nás čeká něco zcela jedinečného a pro motorkáře něco úžasného.

Z východních Čech jsme vyrazili do nádherného slunečného rána. Naše motorky se nesly vzduchem a my cítili nadšení z dobrodružství, které na nás čekalo. Celou cestu jsme měli štěstí na krásné počasí, slunce nám svítilo na záda, což nám dodávalo energii a radost. Trasa nám skvěle ubývala pod koly našich mašin.

Po několika hodinách na cestě jsme překročili slovenské hranice a vstoupili do krásné slovenské krajiny a když se nám začala ozývat chuťové buňky, začali jsme hledat místo na oběd.

Na doporučení jsem se rozhodli pro oběd v penzión ROYAl v obci Bytča https://www.royalpenzion.sk/, což byla skvělá volba a doporučení bylo zasloužené.

IMG_4084
IMG_4085
IMG_4087
IMG_4088
IMG_4089
IMG_4090
IMG_4091
IMG_4092

Po obědě jsme se vydali zpět na naše motorky a pokračovali v naší cestě přes Slovensko. Tato zastávka na oběd nám připomněla, že cestování na motorce není jen o samotné jízdě, ale také o objevování nových míst a ochutnávání místní kuchyně. Je to vždy skvělý zážitek, který dodává naší cestě další rozměr.

Když jsme dorazili do Nízkých Tater, tak bylo pozdě odpoledne a začali jsme hledat místo, kde bychom mohli strávit noc. Naštěstí jsme našli útulnou horskou chatu, kde jsme se mohli ubytovat. Jednalo se o útulný penzión Pastierňa https://www.booking.com/hotel/sk/penzion-pastierna.cs.html.

Po osvěžující sprše jsme se sešli v chatové restauraci, abychom ochutnali něco z místní kuchyně. Volba padla na tradiční slovenské jídlo, a to bryndzové halušky (těstoviny podávané s bryndzovým sýrem a opečenou slaninou). Bylo to výtečné a nesmírně syté. Po dobrém jídle jsme strávili večer povídáním u piva o našem dni na cestě a plánování naší zítřejší cestě.

IMG_4108
IMG_4110
IMG_4111
IMG_4112
IMG_4115
IMG_4116
IMG_4117
IMG_4119
IMG_4120
IMG_4121

Těš se na další část z tohoto roadtripu! Již brzy na našem webu.