Je skvělé jezdit v autě, které dostalo už v pomyslné kolébce do vínku to, aby se v něm dobře a bezpečně jezdilo. Audi A4 allroad quattro promění každou jízdu v jedinečný zážitek. Žádná cesta v tomhle autě vám nebude připadat jako dlouhá a žádná silnice nebude špatná či rozbitá. Vyšší světlá výška a rozšířené podběhy kol v kombinaci s již legendárním pohonem všech čtyř kol quattro dávají autu výjimečné vlastnosti, díky nimž zajistí dokonalý jízdní komfort na dálnici i kvalitních silnicích, stejně jako bezpečně a jistě zvládne i nástrahy na cestách v lehkém terénu. Systém Audi Drive Select přizpůsobí jízdní vlastnosti vozu každé aktuální situaci.

Audi-A4-allroad-quattro-interier.jpg

Pohodlí a prostorný interiér nadchnou

Prostoru najdete v tomhle autě dostatek. Čtyři lidé se v něm svezou pohodlně i díky skvělému bočnímu vedení sedadel a možnosti si elektricky nastavit jejich polohu ve všech možných směrech. Zpracování interiéru, precizní provedení i špičkové materiály, to je pro Audi standard. Multimediální systém nabízí obraz s opravdu detailním rozlišením a nadchne i celková lehkost ovládání, na které si velice rychle zvyknete. A kufr: V základu nabízí 490 litrů, stačí ale sklopit zadní sedadla, a rázem naroste na 1430 litrů. I se všemi praktickými vychytávkami.

Audi-A4-allroad-quattro-jizda.jpg

Jako doma na silnici i v lehkém terénu

Jízdní komfort a Audi, to jsou dva pojmy fungující v dokonalé symbióze. Aktivní podvozek nabízí hned několik různých parametrů, které lze navolit podle toho, zda toužíte víc po sportovní, nebo naopak klidné a pohodlné jízdě – od Comfortu až po Offroad pro jízdu po nezpevněných cestách. A můžete si být jisti, že se auto v každé zatáčce zakousne do své stopy a nepustí. A zrovna tak si můžete vychutnat jízdu na kvalitních silnicích a dálnicích, protože především tam je Audi jako doma.

Audi-A4-allroad-quattro-motory.jpg

Dokonalá symbióza motoru a převodovky

Vybírat si můžete z několika motorů. Naftový šestiválec 3.0 TDI s výkonem 244 koní vyniká chodem, který je nejen kultivovaný, ale dokáže i pořádně zabrat – na stovku umí zrychlit za úctyhodných 6,4 sekundy způsobem, jenž vás dokáže důrazně zatlačit do pohodlných sedadel a jeho maximem je 236 km/h. Se sedmistupňovou automatickou převodovkou S-tronic, která řadí hladce a velice přesně, si motor perfektně rozumí.