Rozhovor s Jakubem Šmahelem | BARTH GO

ROZHOVOR S JAKUBEM ŠMAHELEM

IMG_5825.jpg

V Autocentru BARTH pracuješ od roku 2016 a od samého začátku je tvoje místo v Autopůjčovně BARTH. Co tě lákalo na této práci?

Práce v autopůjčovně tenkrát přesně splňovala to, co jsem hledal. Byla to práce s auty, se kterými jsem pracoval již dříve a také práce s lidmi. Kombinace těchto dvou faktorů pro mě byla nejdůležitější.

IMG_5828.jpg

Naše půjčovna vozů se neustále rozrůstá, máš nějaký oblíbený vůz ve vozovém parku, který sis už zapůjčil nebo se chystáš?

Jednou z nejoblíbenějších kategorií vozů, což mám podobné jako velká část našich klientů, jsou mikrobusy. Jedná se o vícemístné vozy značky Volkswagen, které jsou svým zpracováním a jízdními vlastnostmi skvělými parťáky na např. rodinné dovolené. Další oblíbenou kategorií jsou velké rodinné Combi, jako. Např. ŠKODA Superb nebo aktuálně nový Volkswagen Arteon ShootingBrake.

Půjčte si nový Arteon

Jako vedoucí máš na starosti chod celé autopůjčovny. Co je náplní tvé práce a co na BARTHu nejvíce oceňuješ?

Věcí, které mám na starost, je opravdu hodně od půjčování vozů zákazníkům, přes zajištění jejich servisů, přezutí sezónních pneumatik, zajištění dálničních známek, přípravy nových vozů do půjčovny, vyřazení starších vozidel, spolupráce s marketingovým oddělením, atd. Na BARTHu oceňuji přátelský a lidský přístup, férovost a stabilitu.

 

Co je služba Pre-delivery a pro koho je určená? Můžeš nám tento pro někoho neznámý pojem objasnit?

Pod pojmem Pre-delivery se skrývá náš speciální tarif pro klienty, kteří u nás mají objednaný nový vůz. V praxi to funguje tak, že pokud si u BARTHu zákazník objedná nový vůz, klidně i na BARTH Operák a potřebuje být mobilní dříve, než mu bude jeho nový vůz dodaný, tak si u nás může za zvýhodněných podmínek zapůjčit vůz po dobu čekání na jeho nové vozidlo.

 

V čem je Autopůjčovna BARTH jiná oproti konkurenci? Je pravda, že nabízíte vůz pro jakoukoli příležitost? 

Jiní jsme myslím v tom, že se snažíme držet mladý vozový park a vozy většinou nejdéle po třech letech měníme za nové. Máme také v nabídce vozy pro každou příležitost. Nabízíme malé vozy, rodinné vozy, vozy vyšší třídy, které jsou vhodné např. na svatby, vícemístné vozy, které jsou velmi oblíbené na dlouhé cesty na dovolenou i dodávky na přepravu materiálu. Aktuálně máme v nabídce více než 110 vozidel.

 

Jaká byla nejzajímavější zápůjčka? Vybavíš si třeba nějakou historku od zákazníka, která tě pobavila?

Zajímavé zápůjčky bývají od klientů, kteří jezdí s našimi vozy na rybářské výpravy do Norska, kde se běžně setkávají na silnicích se soby a pohybují se často v divočině. Pobavila nás zápůjčka, kdy si vůz půjčila parta myslivců a při vrácení si v zavazadlovém prostoru převáželi trofejní paroží jelenů. Jiná parta myslivců zase chtěla ve voze převážet odstřelené divoké husy. 
 

Když nejsi v práci, jak nejraději trávíš svůj volný čas?

Volný čas nyní trávím nejvíce se svojí rodinou. Manželka a naše dvě malé děti budou vždycky na prvním místě. Pokud najdu nějaký volný čas, tak se velmi rád věnuji rybaření, sportu, akvaristice a pěstování bonsají.

Chcete poradit s výběrem vozu? Kontaktujte mě.

Barth

Jakub Šmahel

vedoucí autopůjčovny
jakub.smahel@autocentrum.cz
778 533 121