Aprilia RX 125

RX 125

APRILIA RX 125 je motocykl na nejvyšší úrovni který má historii úspěchu v off-roadových soutěžích. Nová RX 125 se vyznačuje sportovním designem, dynamickým výkonem a pokročilou technologií. RX 125 byla vytvorená pro jezdci, kteří chtějí vyniknout z davu již od začátku své dvoukolové kariéry. RX nabízí skvělý zážitek při jízdě na každém terénu.

Motor

Srdcem a duší nového modelu Aprilia je moderní, čtyřdobý jednoválec 125 cm3. Jedná se o klasický příklad vyspělé techniky, vyvinuté v motoristickém sportu. Poskytuje totiž nejen vrcholné výkony, ale také zajišťuje extrémní čistotu výfukových plynů. Aprilia pro tento motocykl zdokonalila svůj čtyřdobý motor tak, aby splňoval přísnou emisní normu Euro 4 bez kompromisů z hlediska výkonové charakteristiky.

Skvělý jednoválec s nízkou hmotností snadno dosahuje limitu nejvyššího výkonu v této objemové třídě a jezdce si podmaní opravdu strhující akcelerací.

Konstrukce podvozku

Bezpečnost modelu Aprilia RX zajišťuje vyspělý podvozek a nová brzdová soustava nejvyšší úrovně a ABS pro přední kolo, která se vyznačuje vynikajícím brzdným výkonem a citlivým dávkováním brzdné síly. Aprilia představuje v tomto segmentu jako první výrobce systém ABS Bosch pro přední kolo s režimem, který zabraňuje převrácení přes přední kolo. Výsledkem je vyšší bezpečnost a efektivita brzdění. ABS na jedné straně vylepšuje preciznost a celkovou ovladatelnost při brždění a na druhé straně omezuje zvednutí zadního kola při nejintenzivnějším zpomalení.

Panel přístrojů

Aprilia vybavila model RX sofistikovanými, kompaktními, moderními a snadno čitelnými digitálními přístroji, čímž opět potvrdila svou snahu vyrábět technicky vyspělé motocykly, které jsou v každodenním provozu všestranné a praktické. Digitální panel přístrojů kromě běžných funkcí nabízí také palubní počítač s možností zobrazovat nejvyšší rychlost, napětí akumulátoru a dva denní záznamy ujetých kilometrů.

Dostupné v těchto barvách

RX 125_BARVA 1A
RX 125_BARVA 2A

Motor

Typ motorujednoválec s nízkou hmotností
Zdvihový objem124,2 cm³
Maximální výkon11 kW 
Typ spojkyVícelamelová spojka v olejové lázni s mechanickým ovládáním prokluzu
Převodovka6stupňová kazetová převodovka

Rám

RámDvojitý, prostorový rám, svařený z hliníkových odlitků a výlisků. 
Systém předního odpruženíVidlice s rameny ∅ 43 mm a povrchovou úpravou TIN. Hliníková konzola pro radiální uchycení třmenu. Nastavitelné předpětí pružiny a hydraulické tlumení v obou směrech pohybu kola. Dráha propružení 120 mm.
Systém zadního odpruženíMasivní, velmi tuhá dvojitá kyvná vidlice, vyrobená svařením hliníkových odlitků a výlisků z tenkostěnných hliníkových plechů. Dráha propružení 130 mm. 
Přední brzdaKotouč z nerezové oceli o průměru 300 mm s plovoucím třmenem. ABS BOSCH 9,1 ML
Zadní brzdaKotouč z nerezové  o průměru Ø 220 mm s plovoucím třmenem, hliníkový paprsek.

 

Barth

Mgr. Lucie Pulkrábková

prodejce motocyklů Aprilia
lucie.pulkrabkova@motocentrum-barth.cz
770 180 641

Fotogalerie

galerie_1
galerie_2
galerie_3
galerie_4

Další materiály ke stažení