MT-07 inspirovaný temnou stranou Japonska vzal Evropu útokem. Nyní je jedním z nejprodávanějších motocyklů značky Yamaha všech dob. A není těžké zjistit, proč se pro tento úchvatný stroj kategorie Hyper Naked rozhodlo tolik jezdců. Jeho kompaktní řadový dvouválec o objemu 689 ccm s klikovým hřídelem crossplane je konstruován tak, aby vám dokázal nabídnout silný a lineární točivý moment pro úchvatné zrychlení a mimořádnou hospodárnost. Výrazná nová kapotáž s ostřeji řezaným sáním vzduchu dokládají příbuznost s řadou MT. Nové sedlo zajišťuje lepší jízdní pozici. Kompaktní trubkový rám modelu MT-07 s vylepšeným předním a zadním odpružením vede stopu přesně tam, kam chcete a doveze vás přímo na temnou stranu Japonska.

ram.jpg

Lehký a štíhlý trubkový rám kostry

Snadnou manévrovatelnost a obdivuhodnou hbitost zajišťuje modelu MT-07 lehký a štíhlý ocelový rám, který využívá motor jako nosný prvek. Ve spojení s kompaktním rozvorem a precizním odpružením vám pevný a lehký rám umožní pohodlnou a poutavou jízdu.

motor.jpg

Řadový dvouválec o objemu 689 ccm s klikovým hřídelem crossplane

Zvláštní charakter dodává modelu MT-07 řadový dvouválec o objemu 689 ccm vyvinutý na základě filozofie klikového hřídele crossplane společnosti Yamaha. Díky nepravidelnému intervalu zapalování dodává 270stupňový klikový hřídel intenzivní pocit zrychlení, dokonalou trakci a vysoký lineární točivý moment, který zajišťuje výjimečný výkon.

výfuk.jpg

Nízká hmotnost bez provozních náplní, pouhých 164 kg

Jednou z prvních věcí, kterých si při jízdě na motocyklu MT-07 všimnete, je jeho pozoruhodná hbitost a manévrovatelnost. Díky nízké hmotnosti, která činí pouhých 164 kg, kompaktnímu rámu a krátkému rozvoru 1 400 mm je jízda na tomto svižném stroji kategorie Hyper Naked vždy úchvatným zážitkem.

35 kW.jpg

K dispozici je také verze s výkonem 35 kW pro řidičské oprávnění skupiny A2

Kromě verze MT-07 s plným výkonem 55 kW (74,8 k) při 9 000 ot/min nabízí společnost Yamaha také speciální model o výkonu 35 kW, který je ideální, pokud jste držitelem řidičského oprávnění skupiny A2. Tento model s omezeným výkonem nabízí vysoký točivý moment v nízkých a středních otáčkách, který zaručuje rychlou akceleraci už od nízkých otáček, což nováčci na dvou kolech ocení.

displej.jpg

Digitální přístroje na řídítkách

Přímo na řídítkách se nachází moderní přístroje, které umožňují jezdci jasný výhled na cestu. Součástí přehledného LED displeje je indikátor zařazeného rychlostního stupně, palivoměr, panelový otáčkoměr, jehož ukazatel má nejvyšší dílky v rozsahu 4 000 až 8 000 ot/min, kde má stroj nejsilnější točivý moment.

Dostupné v těchto barvách

barva_1
barva_2
barva_3

Motor

Typ motoru2válcový, 4taktní, kapalinou chlazený, DOHC, 4ventilový
Zdvihový objem689 cm³
Maximální výkon55.0kW (74.8PS) @ 9,000 rpm
Limited power version35.0kW
Převodovkastálý záběr, 6rychlostní

Rám

RámDiamond
Systém předního odpruženíTeleskopické vidlice
Systém zadního odpruženíkyvná vidlice, (kloubové odpružení)
Přední brzdaHydraulická s dvojitým kotoučem, Ø282 mm
Zadní brzdaHydraulická jednokotoučová, Ø245 mm

Rozměry

Celková délka2085 mm
Celková šířka745 mm
Celková výška1090 mm
Výška sedla805 mm
Rozvor kol1400 mm
Minimální světlá výška140 mm
Kapacita palivové nádrže14 l
Kapacita olejové nádrže3,0 l

Dostupné také ve variantě 35 kW, kterou lze řídit s řidičským oprávněním typu A2

Barth

Martin Blažek

prodejce motocyklů Yamaha
martin.blazek@motocentrum-barth.cz
778 716 198

Fotogalerie

galerie_1
galerie_2
galerie_3
galerie_4

Další materiály ke stažení