Výkon. Točivý moment. Obratnost. MT-10 je motocykl, na který jste čekali. Je to nejvýkonnější motocykl řady Hyper Naked, jaký byl kdy postaven. Nastal čas, abyste vstoupili do další úrovně temnoty. Najezdili jste toho už hodně. Proto přesně víte, co chcete. Opravdový výkon a přesné vedení stopy v zatáčkách. A také přirozenou ergonomii, která vám umožní jet kamkoli po jakékoli cestě. Model MT-10 vám umožní posadit se na paprsek temnoty. Motocykl MT-10, poháněný motorem o objemu 998 ccm s křížovým klikovým hřídelem, speciálně vyladěným na vysoký točivý moment v nízkých a středních otáčkách, využívá lehký hliníkový rám Deltabox s mimořádně krátkým rozvorem pro přirozenou jízdní pozici. Model MT-10 vám poskytne maximální výkon s nejlepší obratností a ovladatelností ve své třídě.

ram.jpg

Lehký hliníkový hlavní rám Deltabox a kyvná vidlice

Špičkový model řady MT je vybaven lehkým hliníkovým hlavním rámem Deltabox a prodlouženou hliníkovou kyvnou vidlicí s horním opěrným členem, které charakterizuje optimální poměr pevnosti a tuhosti. Tato konstrukce je zárukou prvotřídního ovládání s dobrou jízdní stabilitou v přímém směru a obratnosti díky nízké hmotnosti.

siluleta.jpg

Vzpřímená jízdní poloha a průbojná silueta

Vzájemná poloha řídítek, sedla a stupaček zajišťuje jízdní pozici s mírným náklonem vpřed, která vám umožní naplno využívat lineární točivý moment. Ke zdůraznění svého dynamického „průbojného“ vzhledu je vlajkový model řady MT opatřen kompaktní boční kapotáží a kryty s oblými otvory doplněnými vystouplým krytem palivové nádrže.

obratnost.jpg

Krátký rozvor kol 1 400 mm pro maximální obratnost

Model MT-10 je vybaven kompaktním a lehkým podvozkem. Tento král své třídy se vyznačuje vynikající agilitou, lehkou ovladatelností a neutrálními jízdními vlastnostmi, kterých dosahuje díky přesně vyladěnému nastavení geometrie a mimořádně krátkému rozvoru pouhých 1 400 mm, se kterými patří k nejkompaktnějším strojům kubatury 1 000 ccm.

kontrola_trakce.jpg

Systém kontroly trakce (TCS), QSS, asistenční kluzná spojka A&S

Systém kontroly trakce (TCS) disponuje u modelu MT-10 možností přepínání tří úrovní, aby bylo zajištěno dokonalé držení na silnici v nejrůznějších podmínkách. Systém rychlého řazení (QSS) umožňuje řadit nahoru pod plným plynem bez spojky. Kompaktní asistenční anti-hoppingová kluzná spojka (A&S) pak poskytuje dokonalou ovladatelnost při zrychlování a zpomalování.

riditka_5.jpg

Technologie elektronického řízení

K zajištění maximální možné kontroly je model MT-10 vybaven procesorem řízenou škrticí kapalinou Yamaha (YCC-T) a snadno nastavitelným tempomatem, který je funkční při rychlostech nad 50 km/h. Pro přizpůsobení různým podmínkám nabízí systém Yamaha D-MODE tři provozní režimy motoru – a 12V DC zásuvka umožňuje připojení různého příslušenství.

čtyřválec.jpg

Čtyřválec CP4 s křížovým klikovým hřídelem

Čtyřválec odvozený z řadového kapalinou chlazeného motoru o objemu 998 ccm je opatřen systémem sání, výfuku a palivovým systémem, který přispívají k jeho vysokému výkonu v nízkých a středních otáčkách. Díky nepravidelnému intervalu zapalování 270° - 180° - 90°- 180° poskytuje tento vzrušující motor s křížovým klikovým hřídelem lineární točivý moment s okamžitou odezvou a přesným dávkováním.

Dostupné v těchto barvách

barva_1
barva_2
barva_3

Motor

Typ motoru4taktní, kapalinou chlazený, DOHC, 4ventilový
Zdvihový objem998 cm³
Maximální výkon118.0kW (160.4PS) @ 11500 rpm
Typ spojkymokrá, vícelamelová
Převodovkastálý záběr, 6rychlostní

Rám

Rámhliníkový, Deltabox
Systém předního odpruženíTeleskopické vidlice, Ø43mm
Systém zadního odpruženíkyvná vidlice, (kloubové odpružení)
Přední brzdaHydraulická s dvojitým kotoučem, Ø320 mm
Zadní brzdaHydraulická jednokotoučová, Ø220 mm

Rozměry

Celková délka2095 mm
Celková šířka800 mm
Celková výška1110 mm
Výška sedla825 mm
Rozvor kol1400 mm
Minimální světlá výška130 mm
Kapacita palivové nádrže17 l
Kapacita olejové nádrže3,9 l

 

Pro více informací nás kontaktujte:

Martin Blažek

Martin Blažek

prodejce motocyklů Yamaha, Piaggio

martin.blazek@motocentrum-barth.cz778 716 198
Lucie Pulkrábková

Lucie Pulkrábková

prodejce motocyklů

lucie.pulkrabkova@motocentrum-barth.cz770 180 641

Fotogalerie

galerie_1
galerie_3
galerie_4
galerie_5

Další materiály ke stažení