Elektromobily s DNA Audi

AUDI E-TRON

Chcete zažít plnou sílu elektromobilu? První plně elektrické SUV značky Audi Vám bude dělat radost svým sportovním charakterem, přičemž je ale vhodné i pro běžné každodenní využití. Díky spojení dvou elektromotorů s elektrickým pohonem všech kol si s ním budete užívat výjimečný pocit z tiché jízdy, vynikající výkon a agilní jízdní chování.

Audi-e-tron-dobijeni
1920-1080-a-e-tron-181039-oe-spz
1920x1080-a-e-tron-d-181019
e-tron-1

Bezproblémové parkování v Praze

S vozem Audi e-tron pro vás nekončí jen éra spalovacího motoru, ale i starosti s parkováním v Praze. Elektromobily mohou podle zákona stát zdarma na modrých zónách, i ve smíšených, fialových zónách. Stanete se tak nezávislými na čerpacích stanicích i na parkovacích omezeních.  

Audi e-tron v praktickém životě

audi-e-tron-nabíjeni.jpg

Vysokorychlostní nabíjení

Baterie vozu nabijete na úroveň potřebnou pro dojezd přes 200 km již za 20 minut. Audi e-tron je první elektromobil na světě s možností vysokorychlostního nabíjení výkonem 150 kW.

V dnešní době již lze najít podél dálnic, větších silnic a ve městech nabíjecí stanice, kde si můžete svůj vůz dobít. Těchto stanic bude v budoucnu velmi rychle přibývat. Mimo to pro Vás máme řešení, která Vám usnadní dobíjení vozu v domácích podmínkách. Audi e-tron tedy šetří životní prostředí a současně s ním bude Váš život jednodušší. Další výhodu představuje elektricky výsuvné víčko nabíjecího konektoru, které se otevírá prostorově úsporným způsobem. Po dobití vozu se automaticky samo zavře pět sekund po odpojení napájecího kabelu.

Audi-e-tron-jizda.jpg

Dynamický výkon elektrického pohonu

Audi e-tron je poháněno dvěma elektromotory, které mu při rozjezdu zajišťují opravdu svižné zrychlení na 100 km / h za 4,6 sekundy. Výkon při startování je srovnatelný s běžnými sportovními vozy. O optimální trakci a jízdní dynamiku se stará nová generace pohonu quattro: elektrický pohon všech kol. Díky němu je Audi e-tron vhodné pro každodenní dojíždění a nadchne Vás svou snadnou ovladatelností a hbitými reakcemi. V případě potřeby během okamžiku aktivuje pohon všech kol, který v závislosti na situaci flexibilně rozdělí točivý moment mezi obě nápravy, abyste si mohli jízdu na plno vychutnat v každém terénu.

Audi e-tron Sportback: SUV ve stylu kupé

Audi e-tron Sportback kombinuje robustnost prostorného SUV s elegancí čtyřdveřového kupé a progresivním charakterem elektromobilu. Jeho digitální světlomety Matrix LED jsou novinkou ve výbavě velkosériově vyráběného vozu. Jimi vytvářené světlo je složeno z miniaturních pixelů, které lze velmi precizně ovládat. V zúžených jízdních pruzích usnadňuje bezpečné řízení vozidla zobrazování jeho polohy v jízdním pruhu.

A1915267_medium (1)
A1915298_medium
A1915306_medium
A1915310_medium

Sportovní hospodárnost

Audi e-tron Sportback 55 quattro uchvátí řidiče kombinací hospodárnosti, sportovních výkonů a nečekaného ticha. Každá náprava je vybavena jedním asynchronním elektromotorem, jehož napájení střídavým proudem zajišťuje výkonová elektronika. Oba elektromotory s výkonem 265 kW a točivým momentem 561 N.m umožňují SUV ve stylu kupé intenzivní akceleraci při rozjezdu z klidu – s nulovými lokálními emisemi a téměř nehlučně. 

Vynikající trakci a dynamiku na nejrůznějším povrchu zajišťuje elektrický pohon všech kol, jímž Audi začíná psát novou kapitolu v historii pohonu quattro. 

 

Systém nepřetržitě stanovuje ideální rozdělení točivého momentu mezi obě nápravy a zcela variabilně je mění během několika zlomků sekundy. Ve většině jízdních situací používá Audi e-tron Sportback výhradně zadní elektromotor, což je mimořádně hospodárné. Požaduje-li řidič vyšší výkon, který je nad možnosti zadního elektromotoru, připojí se okamžitě přední agregát. K tomu dochází dokonce předvídavě, dříve než nastane prokluz kol na kluzké vozovce nebo při rychlém průjezdu zatáčkou či dojde k nedotáčivému nebo přetáčivému chování vozidla.