Nová kapitola 125leté historie značky ŠKODA

skoda-citigoe-iv-m62-exterior-01-spz.3b787dc509b91c8d230daee92997fe16.fill-1920x960.jpg

Elektromobil na baterie (BEV)

Elektromobily na baterie jsou poháněny výhradně elektromotory. Elektřina se čerpá především z dobíjecích stanic a ukládá se v bateriových sadách. Hlavní výhodou elektromobilů jsou nulové emise, tichý chod, dynamická jízda a relativně jednoduchý servis.

emobility-m70-12.jpg

Plug-in hybrid (PHEV)

Hybridy kombinují klasický spalovací motor s elektromotorem, který lze dobíjet zapojením do elektrické zásuvky. V čistě elektrickém režimu je dojezd omezen na 50 až 60 kilometrů. Výsledkem je tichý chod a nízká spotřeba paliva, zejména při jízdě po městě.

emobility-m70-superb-iV.jpg

Svěží dynamika, vysoký výkon a obrovský točivý moment

Elektrifikované vozy mění řízení samotné. Díky vysokému točivému momentu vůz vyletí jako střela, výsledkem je skvělá dynamika a radost z jízdy. Řídí se přitom velmi pohodlně, bez přerušování výkonu a bez potřeby řadit. Navíc i nabíjení doma je mnohem příjemnější než jezdit na čerpací stanici. Musíte jen myslet na to, že při svých cestách potřebujete o něco více plánovat – kde a jak dlouho budete nabíjet. To vám ale usnadní nová řešení v oblasti konektivity.

VÝHODY E-MOBILITY

Přechod od spalovacích motorů k elektrickým vozidlům je důležitým nástrojem v oblasti ochrany a zlepšení životního prostředí. Při provozu produkuje elektrická vůz mnohem méně CO2 a dalších emisí.

ŠKODA e-mobilita
 • Úspora pro vaši peněženku
  E-mobilita nesouvisí jen s ochranou životního prostředí, ale přináší i úsporu pro naše peněženky. Majitelům elektromobilů přináší zajímavou hodnotu, a to díky nižším nákladům na pohonné látky a také servisní údržbu.
   
 • Zdravé životní prostředí
  Ekologický provoz vozů iV nelze zpochybnit. Elektrifikované vozy neprodukují žádné emise v místě provozu (nevycházejí z nich žádné výfukové plyny) a nedochází tak ke znečišťování životního prostředí během jízdy. Lidé ve městech s vyšší koncentrací elektromobilů se těší nižší míře zamoření prostředí hlukem.  
   
 • Jezdíte, kamkoli chcete
  V důsledku klimatických změn města začínají vytvářet nízkoemisní zóny (LEZ), do kterých mají tradiční vozy zákaz vjezdu. V příštích letech se tyto zóny stanou zcela běžnou součástí.
ŠKODA e-mobility

ELEKTRICKÉ VOZY iV

Citigoe iV
Superb iV
Vision iV
Vision e

CITIGOe iV

První 100% elektrický vůz značky ŠKODA s dojezdem až 252 km a rychlým dobíjením

SUPERB iV

První plug-in hybrid značky ŠKODA kombinující benzinový motor a elektromotor

VISION iV

Vize crossoveru-kupé s pohonem všech kol a dvěma elektromotory o výkonu 225 kW

VISION e

Koncept je ztělesněním jízdy s nulovými emisemi a nejvyšší mírou dynamiky, postaven na platformě MEB

skoda_CITIGOe_iV-01.jpg

ŠKODA CITIGOe iV

První vůz ŠKODA s plně elektrickým pohonem je díky nulovým emisím a hbitosti dokonalý do moderních měst. Lithium-iontová baterie s kapacitou 36,8 kW umožňuje dojezd až 252 km. A když se baterie vybije, je možné ji nabít na 80% za jednu hodinu. Vůz CITIGOe iV je vybaven také pokročilými možnostmi konektivity - řadou online funkcí, které umožňují dálkové zapínání klimatizace, nabíjení baterie nebo kontrolu dojezdu vozu ať už jste kdekoli.

Zjistit více
skoda-superb-iv-m90-iv-style-02.jpg

ŠKODA SUPERB iV

Vlajkový model má systémový výkon až 160 kW, emise CO2 jsou u tohoto plug-in hybridu nižší než 40g/km a dojezd na plně elektrický pohon je až 62 km. 

Zjistit více