Elektromobily Volkswagen | BARTH GO

Budoucnost e-mobility Volkswagen je připravena

safety-and-battery-battery-system-of-meb-16-9-f-cca.jpg

Stručný popis bateriového systému rodiny vozů ID.

Nová modulární platforma pro elektromobily (MEB), kterou využívá rodina vozů ID., byla speciálně navržena pro vozy s elektrickým pohonem. Základní součástí platformy je bateriový systém podporující rychlé nabíjení, který je v závislosti na požadované dojezdové vzdálenosti sestaven z různého počtu bateriových modulů. Každý z těchto bateriových modulů se skládá z 12 lithium-ion bateriových článků. V platformě MEB jsou využívány články s měkkým obalem, které se skládají z několika vrstvených nebo složených aktivních vrstev, jež jsou obaleny flexibilní vnější fólií. Hladký povrch článku navíc velmi dobře odvádí teplo. 1 bateriové články, 2 bateriové modely, 3 bateriový systém, 4. baterie, 5 systém pohonu

ID-3-foto5.jpg

Dokonalý energetický systém

Nově vyvinutá elektrická mobility značky Volkswagen bez spalovacího motoru, převodovky, kardanového tunelu, palivové nádrže a výfukového systému vám otevírá dveře do elektro světa. Centrálním komponentem rodiny vozů ID. je systém rychlonabíjecí baterie, který je integrován do podlahy vozidla. Je tak dobře chráněn a současně šetří místo. Snižuje se tím také těžiště a je tak zajištěno lepší rozložení hmotnosti. Vy si proto můžete užít mimořádně dobře vyváženou a dynamickou jízdu. 

wallbox-id-charge.jpg

Připojit, nabít, odemknout a odpojit - tak jednoduše lze nabíjet Váš elektromobil.

Co se týká doplňování energie do automobilů, elektromobilita trvale změní vaše zvyklosti. Baterii můžete dobíjet téměř kdekoli: doma ze síťové zásuvky 230 V, z wallboxu, u veřejných nabíjecích stanic nebo z rychlonabíjecích stanic. Wallbox je zásuvka s vysokým výkonem, která je nainstalována na stěně a je určena pro domácí použití. Jedná se o volitelnou výbavu a v současné době Vám dává k dispozici maximální nabíjecí výkon až 11 kW. Pokud nabíjíte elektromobil z volitelného wallboxu, stačí pouze připojit konektor nabíjecího kabelu do zásuvky vozidla. Podobně komfortní je rovněž nabíjení z nabíjecí stanice. 

FAKTA MÍSTO PŘEDSUDKŮ

Díky elektromobilitě bude mnoho věcí v našich životech jednodušších, inteligentnějších a ekologičtějších. Technologický pokrok je totiž nezadržitelný. Seznámíme vás s nejdůležitějšími fakty.

VW elektromobil
 • Elektromobil má dojezd až 550 km
  Dojezdová vzdálenost nových elektromobilů z rodiny ID., které jsou postavené na modulární platformě pro elektromobily (MEB), je podle cyklu WLTP od 330 km do více než 550 km - v závislosti na velikosti baterie, pneumatikách a typu karoserie daného vozidla.
   
 • Energii můžete doplnit téměř všude
  Ideálně dobíjíte elektromobil doma přes noc prostřednictvím wallboxu, ale v dnešní době najdete na celém území veřejné nabíjecí stanice a jejich počet neustále roste.
   
 • Když dojde energie, elektromobil včas varuje
  Elektromobil Vás včas informuje o tom, že jeho baterie je téměř vybitá. Vozidlo se automaticky přepne do úsporného režimu s optimalizovanou spotřebou energie. Síť nabíjecích stanic navíc bude v následujících dvou letech exponenciálně růst a navigační systém Vás vždy spolehlivě navede k té nejbližší z nich.
   

ELEKTRICKÉ VOZY ID.

Volkswagen ID.3
ID.4
ID.5
Volkswagen ID. Buzz
Volkswagen ID Vizzion

ID.3

První model z řady ID., který se stane Vašim parťákem.

ID.4

Silné jako SUV, ohleduplné k životnímu prostředí jako ID.

ID.5

Čistě elektrické SUV kupé

ID. BUZZ

Již brzy v prodeji

ID. VIZZION

Vize luxusní limuzíny

vw-id3.png

Podtrhují futuristický vzhled modelu ID.3

Volitelné přední světlomety LED Matrix, nově navržené logo Volkswagen a další světelná linie, která z obou stran navazuje na logo. Futuristický vzhled modelu ID.3 začíná vpředu a končí na zadní partii. Jeho tvary jsou prostě dokonalé.

Model ID.3 si můžete rezervovat u našich prodejců vozů Volkswagen.

Více o ID.3
vw-e-crafter-blau-laden.jpg

Budoucnost užitkového vozu: e-Crafter

V motorovém prostoru vozu e-Crafter se místo spalovacího motoru nachází velmi kompaktní a tudíž podstatně lehčí elektromotor. Při provozu neprodukuje téměř žádné emise, je extrémně tichý a má minimální nároky na údržbu. Nabízí přitom neomezený objem nákladového prostoru. Jeho baterie je totiž umístěná pod podlahou a zabírá tak málo místa. Je robustní, výkonný a hospodárný. Přesvědčte se sami.

Více o e-Crafteru