Budoucnost e-mobility Volkswagen je připravena

e-platforma.jpg

Modulární platforma pro elektromobily MEB

Ať už se jedná o městský vůz, SUV nebo sedmimístný prostorný automobil, modulární platforma pro elektromobily – označovaná jako MEB – nabízí vše, co očekáváte od elektromobility budoucnosti. Tato nově vyvinutá platforma je navržena speciálně pro vozy s elektrickým pohonem. Klíčové je, že díky MEB lze optimálně využít možnosti nabízené touto technologií pohonu. Pro Vás to znamená přínos s ohledem na nabídku prostoru, variabilitu, dojezdovou vzdálenost, komfort i dynamiku.

ID-3-foto5.jpg

Dokonalý energetický systém

Nově vyvinutá elektrická mobility značky Volkswagen bez spalovacího motoru, převodovky, kardanového tunelu, palivové nádrže a výfukového systému vám otevírá dveře do elektro světa. Centrálním komponentem rodiny vozů ID. je systém rychlonabíjecí baterie, který je integrován do podlahy vozidla. Je tak dobře chráněn a současně šetří místo. Snižuje se tím také těžiště a je tak zajištěno lepší rozložení hmotnosti. Vy si proto můžete užít mimořádně dobře vyváženou a dynamickou jízdu. 

wallbox-id-charge.jpg

Připojit, nabít, odemknout a odpojit - tak jednoduše lze nabíjet Váš elektromobil.

Co se týká doplňování energie do automobilů, elektromobilita trvale změní vaše zvyklosti. Baterii můžete dobíjet téměř kdekoli: doma ze síťové zásuvky 230 V, z wallboxu, u veřejných nabíjecích stanic nebo z rychlonabíjecích stanic. Wallbox je zásuvka s vysokým výkonem, která je nainstalována na stěně a je určena pro domácí použití. Jedná se o volitelnou výbavu a v současné době Vám dává k dispozici maximální nabíjecí výkon až 11 kW. Pokud nabíjíte elektromobil z volitelného wallboxu, stačí pouze připojit konektor nabíjecího kabelu do zásuvky vozidla. Podobně komfortní je rovněž nabíjení z nabíjecí stanice. 

FAKTA MÍSTO PŘEDSUDKŮ

Díky elektromobilitě bude mnoho věcí v našich životech jednodušších, inteligentnějších a ekologičtějších. Technologický pokrok je totiž nezadržitelný. Seznámíme vás s nejdůležitějšími fakty.

VW elektromobil
 • Elektromobil má dojezd až 550 km
  Dojezdová vzdálenost nových elektromobilů z rodiny ID., které jsou postavené na modulární platformě pro elektromobily (MEB), je podle cyklu WLTP od 330 km do více než 550 km - v závislosti na velikosti baterie, pneumatikách a typu karoserie daného vozidla.
   
 • Energii můžete doplnit téměř všude
  Ideálně dobíjíte elektromobil doma přes noc prostřednictvím wallboxu, ale v dnešní době najdete na celém území veřejné nabíjecí stanice a jejich počet neustále roste.
   
 • Když dojde energie, elektromobil včas varuje
  Elektromobil Vás včas informuje o tom, že jeho baterie je téměř vybitá. Vozidlo se automaticky přepne do úsporného režimu s optimalizovanou spotřebou energie. Síť nabíjecích stanic navíc bude v následujících dvou letech exponenciálně růst a navigační systém Vás vždy spolehlivě navede k té nejbližší z nich.
   

ELEKTRICKÉ VOZY ID.

Volkswagen ID.3
Volkswagen ID. Buzz
Volkswagen ID. Crozz
Volkswagen ID Vizzion

ID.3

První model z řady ID., který si již můžete rezervovat u našich prodejců.

ID. BUZZ

S konceptem ID. Buzz přijždí legendární ikona Bulli zpět na silnice.

ID. CROZZ

Vize crossoveru s pohonem na elektřinu nabízí velkou dojezdovou vzdálenost i radost z jízdy

ID. VIZZION

To je ukázka vize luxusní limuzíny, která inteligentním způsobem spojuje progresivní design s nejmodernější technologií

vw-id3.png

Podtrhují futuristický vzhled modelu ID.3

Volitelné přední světlomety LED Matrix, nově navržené logo Volkswagen a další světelná linie, která z obou stran navazuje na logo. Futuristický vzhled modelu ID.3 začíná vpředu a končí na zadní partii. Jeho tvary jsou prostě dokonalé.

Model ID.3 si můžete rezervovat u našich prodejců vozů Volkswagen.

Více o ID.3
vw-e-crafter-blau-laden.jpg

Budoucnost užitkového vozu: e-Crafter

V motorovém prostoru vozu e-Crafter se místo spalovacího motoru nachází velmi kompaktní a tudíž podstatně lehčí elektromotor. Při provozu neprodukuje téměř žádné emise, je extrémně tichý a má minimální nároky na údržbu. Nabízí přitom neomezený objem nákladového prostoru. Jeho baterie je totiž umístěná pod podlahou a zabírá tak málo místa. Je robustní, výkonný a hospodárný. Přesvědčte se sami.

Více o e-Crafteru